sobota, 2 stycznia 2010

Wiele plusów plus sesji

Czy przemysł modowy zmierza w dobrym kierunku?
Mark Fast na London Fashion Week zaprezentowal swoją kolekcję na tzw. 'plus size models', czyli mówiąc po ludzku- normalnych kobietach. Jednak sam pokaz popularność zdobył tylko dzięki swoim modelkom. Niestety Wielka rewolucja modowa bynajmniej nie wybuchła, zaden bardziej znany projektant nie wziął do serca przesłania Fast'a. Sprawa równie szybko ucichła, co się zaczęła.
Plus modelki mają swoje Plus magazyny, Plus strony i Plus sesje modowe.
Jeżeli juz chodzą po wybiegu, stają się fenomenem, z którego słynie potem kolekcja. O projektancie mówi się, że jest tolerancyjny i nowatorski.
Aż tu nagle... wielkie BUM.... 14 stycznia 2010 roku magazyn "V" wyda specjalny "PLUS SIZE ISSUE" z pięknymi, nieco krąglejszymi modelkami. Nie są to żarty, czy pogłoski (jak wszyscy sądzili), gdyż już teraz w sieci mozna obejrzeć dwie sesje wykonane przez dwóch wybitnych fotografów: Terry'ego Richarson'a & Solve Sundsbo.


źródło: models.com

Jedyną moją obawą jest to, czy nadal nie robimy ciekawostki z grubszych kobiet? Czy nie zamykamy ich w klatkach i pozwalamy podziwiać, niczym w cyrku człowieka z dwiema głowami? Na te i inne pytania nie jesteśmy w stanie teraz odpowiedzieć, chociaż nurtują nas niezmiennie. Poczekamy, zobaczymy...

Z.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz