piątek, 25 czerwca 2010

Viva! Moda
Szukając dzisiaj w Trafficu jakiegoś magazynu o modzie (dla odmiany!) nie spodziewałem sie, że wyjdę z pismem...Polskim. A tak, Viva Moda kosztowała mnie zaledwie 9,90, a przywróciła mi wiarę w polską prasę zajmującą się modą. Viva Moda nie stara sie być alternatywna, nie chce naprawiać życia czytelników, radząc im jak osiągnąć sukces w pracy, czy znaleźć swoją drugą połówkę - jest po protu pismem o modzie ze zdjęciami z pokazów, wywiadami z bloggerami, stylistami (nawet z samym Andre Leon Talley) i wieloma, wieloma stronami poświęconymi aktualnym trendom.

W "Viva Moda" zawarte jest prawie wszytko co warto wiedzieć o modzie na sezon wiosna/lato. Od najbardziej popularnej projektantki (Phoebe Philo, oczywiście), najważniejsze wydarzenia , wystawy i po roszady, jakie mają miejsce w świecie wydawnictw modowych (patrz: objęcie przez Stefano Tonchi stanowiska redaktora naczelnego ''W''). Oprócz (jak już wspomniałem naprawdę ogromnej ilości zdjęć z wybiegów), w "Vivie..." znalazło się parę niezbyt oryginalnych, ale też kilka zaskakująco dobrych sesji (jedna z nich znalazła się nawet na fashiongonerogue).

Wydaję mi się, że takie pisma, z najważniejszymi informacjami, ale niezbyt dogłębną analizą,
prowadzą do takich publikacji jak "POP", czy "LULA", gdzie redakcja skupia się, nie na informowaniu
o modzie, a na pokazaniu tego co zobaczyła na wybiegach w swój własny, odmienny sposób i przetwarzaniu
tego w oryginalne zdjęcia i ciekawe artykuły. W wydaniu Polskim, może kiedyś? Na koniec pare zdjęć i jeszcze tylko słowo; polecam interesującym się modą, polskimi blogerami, czy światowej sławy stylistami, "Vive! Modę".
J.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz