poniedziałek, 17 stycznia 2011

Zuo Corp.

W Warszawie otworzył się pierwszy Pop Up Shop! Na ulicy Brackiej, vis a vis kawiarni "Między nami" stanął czarny kontener, w którym do lutego będzie dostępna kolekcja Zuo Corp. Pop up shop to formuła modna na świecie od paru lat - otwierają je w dużych miastach zarówno początkujący projektanci, jak i modne concept store'y a także całe domy mody (np. Gucci). Pomysł jest prosty i genialny, w jakiejś chwilowej lokalizacji, na tydzień, lub miesiąc, otworzyć sklep, restaurację, czy bar, ciekawie zaprojektowany i zauważalny, mający na celu głównie rozreklamować danego restauratora, czy wypromować projektanta. Tak, jak prawie wszystko w dzisiejszym świecie mody, Pop up shopy szybko przychodzą i szybko odchodzą (zdążyliście obejrzeć wszystkie kolekcje Spring/Summer 2011? to się śpieszcie bo pokazy Fall/Winter 2011/12 rozpoczynają się za niecały miesiąc!). A teraz trochę o tym co na Brackiej... można kupić.
Zuo Corp. to projekt Dagmary Rosy i Bartka Michalca powstały w 2010 roku. Ich kolekcja na jesień/zimę pełna jest czerni, szarości widocznych suwaków, a przede wszystkim świetnych materiałów (włoskich!).
Zachwycające jest to, jak projektanci połączyli luźne, płynące sylwetki z pewnymi kanciastymi detalami (tak jak na zdjęciach poniżej). Zachwycają też ceny - porównywalne do Zary (od 150 za wielki szal do 760 za piękny płaszcz, również widoczny poniżej). Sklep na Brackiej może i jest chwilowy, ale mam nadzieje, że obecność Zup Corp. na rynku mody taka nie będzie.
J.4 komentarze:

 1. zdąrzyliście - aaaa ortogfaff! ;ddd

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawy macie ten blog "beskitu"...

  OdpowiedzUsuń
 3. cześć, nie jest to pierwszy sklep typu pop up shop w warszawie. zaczynał robert serek robiąc guerilla store w jednej z wież mostu poniatowskiego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No, ale chyba jest różnica między zrobieniem czegos w wiezy mostu a postawieniem budyneczku od zera, może się nie znam ale guerilla a pop up to dwie rózne rzeczy

  OdpowiedzUsuń