poniedziałek, 14 listopada 2011

Mary Katrantzou          Mary Katrantzou, absolwentka Central Saint Martins jest znana z dwóch rzeczy, z kolorowych, graficznych kolaży nadrukowanych na tesktylia i z sukienek w kształcie abazurów, które z nich tworzy. W tym sezonie postanowiła to zmienić i zaprezentowac projekty będące nie tylko kolorowymi dziełami sztuki, ale również rzeczami, które mogłyby się znaleźć  w szafie wspolczesnej kobiety.  Ta kolekcja w formie jest mniej minimalistyczna niż poprzednie, widać, że projektantka próbuje eksperymentować i się rozwijać. Katrantzou pokazała, że potrafi zarówno świetnie operować kolorem, jak i idealnie skroić żakiet i spodnie.
        To powiedziawszy nie da się zaprzeczyć, że nadal głównym elementem każdej jej kolekcji są komputerowo tworzone kolaże. Na wiosnę, kolaże te stworzyła z fotografii natury, kwiatów, egzotycznych ryb i ze zdjęć dokumentujących sztukę współczesną i użytkową. Materiały na których połączyła metaliczność z naturą, ukształtowała w równie kontrastujący sposób. Do sztywnie skonstruowanych sukienek dołączyła długie, lżejsze treny uzyskując efekt jeszcze nie idealny, ale na pewno niespotkany. 
   Jej projekty świetnie się fotografują, pojawiły się już w wielu sesjach w najlepszych magazynach, a na blogach street fashion robią furrorę.Projektantka jest znana w Europie i za oceanem. Kto jej jeszcze nie zna będzie miał szansę poznać jej projekty już na wiosnę, kiedy to pojawi sie kolekcja Mary Katrantzou dla Topshopu.
J.

Tablica inspiracji projektantki na której znalzły się zdjęcia stokrotek, egzotycznych ryb, starych puszek czy tez rzeźb amerykańskiego artysty, Johna Chamberlain'aBrak komentarzy:

Prześlij komentarz