środa, 25 stycznia 2012

Pre-Fall 2012


 Chociaż trwa już tydzień mody Couture w Paryżu (o tym napisze później), to niektóre domy mody pokazują jeszcze swoje kolekcje Pre-Fall.  kolekcje te to przeciwieństwo Couture. Tak jak haute-couture to moda wysoka dla bardzo wąskiej klienteli -wyraz czystej kreatywnosći, tak pre-fall(podobnie jak Resort) to kolekcje komercyjne, stworzone z myślą o szerszej publiczności. Ubrania z Pre-fall nie są tak bardzo obfotografowywane i reklamowane jak te pokazywane na fashion weekach, jednak to właśnie one są najczęściej dostępne w sklepach i kupowane. Pre-Fall różni jeszcze prezentacja. Kolekcje te, pokazywane są na przestrzeni ponad miesiąca. Większość projektantów decyduje się na skromne prezentacje, a niektórzy ograniczają się wręcz do opublikowania lookbooka. Tylko nieliczni (np Karl Lagerfeld) prezentują je na wielkich pokazach.

W tym sezonie Karl pozostał  w Paryżu. W przeszłości pokazy pre-fall i resort odbywały się np w Szanghaju, Wenecji, czy w Cannes. Tematem kolekcji było połączenie Paris-Bombay. Inspiracje kulturą Indii widać było głównie w ornamentach i biżuterii. Klasyczne sylwetki Chanel zyskały bardzo bogate zdobienie, podobnie akcesoria. Karl, jak zawsze, idealnie spełnił swoje zadanie. Po raz kolejny udalo mu sie zadowolic wierne klientki Chanel. Stworzył coś świeżego, a jednocześnie mieszczącego się w estetyce tego domu mody.

Riccardo Tisci dla Givenchy zaprojektował kolekcję Pre-Fall, trzymając się estetyki, którą kształtował przez ostatnie parę lat, jednoczenie tworząc ubrania prostsze,choć równie luksusowe i oryginalne. Dla tych, dla, których jego inne projekty są zbyt ryzykowne, za mało praktyczne, projekty z pre-fall są idealne. Wykorzystując czarne egzotyczne skóry, futra, łańcuchy i  mnogość ekscentrycznych wzorów, Tisci zaprezentował kolekcję, której każdy element, byłby pożądanym dodatkiem do szafy każdej nowoczesnej, odważnej kobiety. Projektanci z Proenza Schouler po raz kolejny inspirują się strojami sportowymi, tym razem alpinistycznymi. Brzmi to nieprawdopodobnie, jednak, jeżeli ktokolwiek może stworzyć szykowaną kolekcję inspirując się zimowymi śpiworami, to są to właśnie Jack McCollough i Lorenzo Hernandez. Pikowania, kolorowe linki, neonowe kolory, wszytko to projektanci połączyli ze swoimi charakterystycznymi sukienkami i tweedem. Podobnie jak wiele innych projektantów w tym sezonie, eksperymentowali z syntetycznymi i przezroczystymi materiałami. Kolekcja ta jest bardziej nowoczesna niż jesienno/zimowa, być może mniej elegancka, lecz równie szykowna.
J.

6 komentarzy:

 1. If you experience some emotional or physical problems in your life it can soon
  be seen in the condition of your hair, using natural and organic products aids in the recovery of
  your hair. As far as medical treatment is concerned, it's often suggested to consult your doctor before any further proceeding. The product should be one that is made for your type of hair, whether it be dry, oily, curly or straight.

  Here is my weblog - hair products

  OdpowiedzUsuń
 2. Use oils that can help keep your hair soft and manageable.

  3  Coconut oil: To have a beautiful, shiny hair and stimulate hair growth, give yourself a scalp massage with warm coconut oil once a week.
  It soothes scalp region and make hair dark and lustrous.

  Your health and appearance can be improved with essential oils.
  The herbal solution is said to be a natural one, but, this does not necessarily indicate that
  it is more effective than other available procedures.


  Also visit my site ... hair products

  OdpowiedzUsuń
 3. One part compost to two or three parts potting soil would be a sufficient
  combination. Blotches or tunnels usually mean your plant has leaf
  miners. Without fertilizing additives (natural or chemical),
  plants will be stunted and unhealthy.

  Here is my site :: flown

  OdpowiedzUsuń
 4. If you have a Jewel crafting or a jewel crafter friend.
  Some mining firms lost 30 per cent of
  their share values in the early August stock
  market meltdown. Gold is a platinum widely adorned and also highly valued globally.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś kiedyś czytałem o tym evencie, motyw przewodni energia odnawialna i takie coś mi się podoba, bo eco i minimalizm jest sweitnym polaczeniem.

  OdpowiedzUsuń