poniedziałek, 1 lutego 2010

KulturkaNiestety, tym którzy ferie spędzają w Warszawie, stolica ma niezbyt dużo do zaoferowania. Większośc odbywających sie imprez poświęconych jest dzieciom, jednak dla chcącego nic trudnego. W środę w cafe Colombia na Nowym świecie odbędzie się wykład pracowników UNICEF, o tym "Jak to działa?", czyli o tym jak UNICEF pomoga dzieciom na Haiti po trzęsieniu ziemi i na całym świecie( zapisy na najagody.blox). W czwartek natomiast, w Sztukarni na ulicy Lewickiej 10 odbędzie się wykład z kostiumologi, filmami, zdjęciami reprodukcjami przedstawiona zostanie historia mody ( wstęp 20zł, zapisy: sztukarnia@sztukarnia.pl).
W kinie dzieje się nie mało. W kinotece, muranowie i feminie zobaczyć można "Lourdes", film o słynnym sanktuarium w Francji i o tym, że naprawde nieliczni przybywaja tam z wiarą na prawdziwy cud. "Pół żartem, pół serio" w kinotece i kinie femina, dla nielicznych, którzy filmu n nie widieli i dla tych, którzy pragną zobaczyć Marlin Monroe na dużym ekranie. Mieszane recenzje ma "the limits of control" z Tildą Swinton i Billem Murrayem, gazeta nazywa to filmem wolnym, cichym i bez sensu, a Przekój daje mu 6 gwiazdek. Może warto samemu ocenić?
Można też oczywiście pozostać w domu, nie narażając się na to co sie dzieje na dworze , zamiast tego wybrać dobre jedzenie. muzykę i filmy, tyle , że bez potrzeby wychodzenia z pod kołdry.
J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz