poniedziałek, 8 lutego 2010

Wszędzie ich pełno

Mowa o naszych polskich modelkach. Anja Rubik, Magdalena Frąckowiak i Kasia Struss pojawiły się w tym miesiącu w kilku Vogue'ach. W jednym z moich ulubionych , mianowicie w paryskim, Anja Rubik, z wężem na szyi, prezentuje biżuterię,a w Vogue Nippon, Anna del Russo poświęciła Anji sesję ślubną. Magdalenę Frąckowiak zobaczymy na okładce Vogue'a Rosyjskiego w jeansowych ogrodniczkach. W Vogue'u Amerykańskim Kasia Struss pozowała do sesji utrzymanej w beżowej i zielonej kolorystyce. Ta sesja zaowocowała dwoma okładkami, do Vogue'aKoreańskiego i Greckiego (czy tylko my nie mamy swojego Vogue'a??).
Bardzo mnie cieszy to, że nasze modelki odnoszą takie sukcesy, ale co z projektantami? Z drugiej strony, nie widzę u nas nikogo kto mógłby się stać następnym Marcem Jacobsem. Co jeden to gorszy. Przepraszam, ale dla mnie wszystkie kreacje Macieja Zienia wyglądają tak samo, sukienki Gosi Baczyńskiej według mnie są banalne i zbyt błyszczące,a co z lansowanym przez Polskie Elle, Maciejem Stróżyną? No cóż, Alexander Mcqueen to nie jest, jego sukienki, kosztujące pewnie po kilka tysięcy złotych, wyglądają raczej jakby powinny wisieć na wieszakach w RESERVED. Muszę się zgodzić, że sukienki Ani Kuczyńskiej są ładne, ale nic poza tym, bardziej podobają mi się jej proste, czarne torby.
Czemu w Polsce projektantom tak brak odwagi, rozmachu? Czemu najbardziej szaloną rzeczą którą mogą zrobić jest okucie modelek w kloce z drewna (Maciej Stróżyna)?? Czekając na to, aż Polscy projektanci postanowią zrobić coś oryginalnego, a zarazem eleganckiego, warto pooglądać sobie zagraniczne żurnale( niedługo w trafficu, czy empiku powinno być dostępne V plus size issue, o który wszyscy tak chwalą), czy wejść na style.com i obejrzeć kolekcje couture, czy te kolekcje które bedą pokazywane na zaczynającym się dzisiaj New York Fashion Week. Rozpisałem się. Żeby nie była to taka zupełna strata czasu załączam kilka ładnych zdjęć.
J.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz