środa, 28 kwietnia 2010

TrenchWiosna już co prawda mija, ale kiedy trwała nie sposób było nie zauważyć ile osób, mężczyzn i kobiet wybrało trencz, czy ten klasyczny Burberry, czy w jaskrawym kolorze z Benettona. Został zaprojektowany jako alternatywa dla grubych, ciężkich płaszczy dla Brytyjskich żołnierzy przed I Wojną Światową, materiał z którego zostały stworzone stworzył Thomas Burberry. Jak wiele elementów wojskowego ubioru, spodobał się też zwykłym obywatelom. Ba zwykłym- wszystkim.
Ciężko jest znaleźć kolekcje w której nie ma jakiegoś trencza w takiej czy innej formie. W wiosennej kolekcji Diora krótki trench został wykonany ze skóry. John Galliano do swojej własnej kolekcji przyozdobił trencz biżuterią z nie zdjętymi metkami, Phoebe Philo dla Celine i obcięła trenczowi rękawy, a Dolce& Gabanna wykonali trencz z czarnej siatki.
Można by tak wymieniać bez końca. Trencz jest uniwersalny. Przeglądając rozmaite książki, vogue'i amerykańskie, włoskie, francuskie, pismo Lula, , POP znalazłem mnóstwo zdjęć trenczów właśnie, wszystkich oczywiście nie wstawię, ale kilka ulubionych:

Ten sam jedwabny trencz Comme des Garcons w POP na dwóch zdjęciach, na modelce i na Tavi

Długi, prosty Max Mara na Freja Beha Erichsen w Vogue Italia, w sesji Stevena KleinaTutaj kolaż z zdjęcia z Lula (trencz Kenzo), Vogue Korea (trencz Chloe) i Vogue Paris ( trencz PVC Dolce& Gabanna)


Pastelowe trencze z wiosennej kolekcji Burberry Prorsum w POP


Tutaj aż 3 trencze Christiana Diora w Vogue Paris


RIcardo Nicolli w Vogue'u Brytyjskim
W sesji Bruca Webbera dla Vogue Italia


W książce "CLASSY: Exeptional advice for the extremely modern lady" Derek Blasberg, bywalec i ulubieniec amerykańskiego Vogue'a, pisze jak się powinna zachowywać, ubierać, dobierać partnerów i przyjaciół LADY. Jako "a Couple of Classics" niezbędnych w szafie każdej lady, Blasberg wymienia żakiet, kaszmirowy sweterek i oczywiście trencz.


Czego z trenczem nie da się zrobić?


Bill Cuningham pokazuje nam jak trencze noszą nowojorczycy, szkoda , że na ulicach Warszawy brak takiej różnorodności.

Jeżeli inwestować w trencz, to koniecznie trzeba kupić go w Burberry,w nowej kolekcji "April Showers", która jest dostępna również w Polsce (lub na stronie internetowej), trenczów, tak jak parasolek, kaloszy i toreb nie brakuje


J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz