piątek, 11 czerwca 2010

The Week in Fashion

Trwają prezentacje kolekcji RESORT. Tak, jak kilka tygodni temu w pokazie Chanel, u Yves Saint Laurent i Louis Vuitton widać powrót lat 70tych. Oznacza to dużo dzwonów, wytwornych garniturów, kapeluszy i wielkiej biżuteri. Oscar de la Renta, projektant dość konserwatywny, tym razem nie pozwolił widzom zapomnieć, ze żyją w XXI wieku. Pokaz można było oglądać na facebooku, a modelki zamiast torebek, w rękach trzymały Ipady, w zaprojektowanych przez de la Rentę luksusowych pokrowcach. Bardzo podoba mi się to co zaproponował Nicholas Ghesquiere, mianowice sukienki inspirowane strojami, które latach 60-tych Cristobal Balenciaga zaprojektował dla stewardes - to w połączeniu z kolorowymi, letnimi wzorami składa się na świetną kolekcję, którą sam Ghesquiere opisał jako "techno-boheme".
Style.com - "The Apple of Oscar's Eye"
fashionista - Czy Jason Wu to nowy Oscar de la Renta? I dont think so, ale fashionista i owszem
Halle Barry jako pierwsza czarno skóra kobieta od 1989r zagości na okładce najważniejszego Vogue'a w całym roku (oczywiście September issue).
Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w świecie mody, w tym tygodniu było rozdanie nagród CFDA (Council of Fashion Designers of America). Pełna lista zwycięzców znajduje się tutaj.
Za najlepszego projektanta (w kategori moda damska) uznano Marca Jacobsa, który na nagrodę czeka już od paru lat. Za akcesoria, doceniono Alexandra Wanga, a w modzie męskiej nagrodzono duet z Rag&Bone. Nagrodę za całokształt twórczości dostał Michael Kors, nie zabrakło też hołdu ku czci zmarłemu Lee Mcqueenowi.
NY Times o tym, o ile krótsza w dzisiejszych czasach jest droga do zostania sławnym projektantem

Na koniec, w tym tygodniu swoją premierę miał nowy teledysk Lady Gagi, wyreżyserowany przez samego Stevena Kleina.

J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz