piątek, 20 listopada 2009

THE SEPTEMBER ISSUE


- czyli "Wrześniowy numer", to film dokumentalny o tworzeniu własnie wrześniowego numeru Amrykańskiego Vogue'a. Czemu wrześniowego? Dlatego, że to ten jest uważny za najważniejszy w całym roku, ten numer kupuje statystycznie co dziesiąta amerykanka i ten numer pokazuje to co się działo na pokazach jesiennych i Haute Couture.
R.J Cutler, śledzi Annę Wintour i innych redaktorów i stylistów Vogue'a, przygląda się jak powstaje pismo, które nazywane jest biblią świata mody. Można to wziąć bardzo dosłownie, gdyż numer, którego powstawanie oglądamy miał, bagatela, 840 stron. Film wspaniale pokazuje to, że takie pismo, które my przejrzymy, poczytamy i odłożymy, wymaga ogromnych nakładów pracy, pieniędzy i pasji. Widać tu, że ludzie pracujący nad tym pismem z ponad 100 letnia historią, naprawdę przykładają się do tego co robią.
W "September Issue" , wyłania się dotąd niezbyt zauważana bohaterka, mianowicie Grace Coddington, stylistka. Ta ruda, była modelka, jest można powiedzieć główną stylistka Amerykańskiego Vogue'a , pracuję tam tyle samo co Anna Wintour i ma może nie mniejszy niż ona wkład w sukces tego pisma. Patrząc na ludzi, których pracą jest wybieranie pięknych ubrań, łączenie ich z innymi pięknymi ubranaimi i fotografowaniem ich w pięknych miejscach, trudno nie pozazdrościć. Njabardziej jednak zadroszczę im tego, że kochają to co robią, współczuje im tego, że jeszcze wiele osób, nie uważa mody za coć poważnego, może ten film trochę zmieni ich zdanie.
J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz